+90 (312) 354 22 22 +90 (312) 354 22 78 Haftaiçi 08:00 - 18:00 Ostim O.S.B Mah. 1212. Sk. No:2 06374 Ostim-Ankara, TR

KURUMSAL

Hakkımızda

Türkiye’nin en büyük organize sanayi sitelerinden birisi olan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren AKMEDA, 2016 yılında kurulmuş olup, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Sanayi Odası’na kayıtlıdır. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük medikal kümelenmelerinden birisi olan Ostim Medikal Kümelenmesi üyesidir. AKMEDA’nın ürettiği tüm ürünler ISO 13485 ve CE belgelerine sahip firmamız, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne üyedir.

AKMEDA, Ostim Organize Sanayi Bölgesinde 1500m2 ve 2000m2 olmak üzere toplam 3500m2 alanda üretim yapan, yıllık 20.000.000 Önlük ve 1.500.000 Set üretim kapasitesine sahiptir.

AKMEDA, 2017 yılında T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca verilen Bölgesel Stratejik Yatırım Teşvik Belgesini alarak bu alanda ülkemizde kurulan ilk ve tek firma olmuştur.

AKMEDA, 2018 yılında ticari ürünlerin, yerlerin, taşıma birimlerinin ve demirbaşların standart olarak tanımlanmasını ve bilgi sistemlerine otomatik olarak aktarılmasını sağlayan, barkod teknolojileri temelli küresel veri ve uygulama standartları olan GS1 sistemi üyesidir.

AKMEDA, 2019 yılında Dünya Çalışma Örgütü, Dünya Göç Örgütü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığınca düzenlenen Kobileri Güçlendirme Çalıştayında Türkiye’nin ilk 50 firması arasında yer alıp hibe ve dış ticaret mentörlüğü desteği almaya hak kazanmıştır.

AKMEDA, 2020 yılı başında büyük bir makine parkı yatırıma yaparak Türkiye’nin en büyük ultrasonik makine kapasitesine sahip olmuştur.

AKMEDA, 2021 yılında kurumsal gelişim çalışmaları kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan hibe desteği almıştır.

AKMEDA, 2022 yılında Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında sürdürülebilirlik çalışmalarını başlatmış ve bu hususta ilk raporunu hazırlamıştır.

AKMEDA, 2018 – 2022 dönemi ve 2022 – 2026 dönemi Ostim Medikal Kümelenmesi ev sahipliğindeki UR-GE projelerinde yer almıştır.

Misyonumuz

Ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak,

İnsan sağlığı için değer yaratan, İnovatif, Uluslararası düzeyde kabul görmüş markalar arasında yer almak,

Müşteri memnuniyet, aidiyet ve bağlılığını sürdürebilir kılmak,

Yeni ürünler geliştirerek tek kullanımlık medikal tekstil üretim alanında sürekli “ilk” ve “en iyi” leri üretmek,

Satış ve Satış sonrası süreçte müşterisinin yanında ürün desteğini sunmak.

Markamızın Doğuşu

Bir Dünya Markası yaratma hedefiyle yola çıkan firmamız, bu uzun yürüyüşünde ürünlerine kalıcı kimlik kazandırma çalışmalarının sonucunda, faaliyetinin kaynağı iki ana sektörün isimlerinden esinlenerek markasını yaratmıştır.

Yalın bir isim tercihiyle firmamız, üretim yaptığı Tek Kullanımlık Cerrahi Ürünler alanında uzun soluklu bir aktör olacağını ve işin özüne ne denli hakim olduğunu sade bir ifade ile vurgulamak istemiştir.

Bugün geldiğimiz bu noktada görüyoruz ki, Medicotex markası, Tek Kullanımlık Ameliyat Ürünleri üretiminde söz sahibi ve yön belirleyici bir marka olmuştur.

Vizyonumuz

Sağlık ve Hijyen politikasından ödün vermeden, tüm müşterilerine aynı kalitede hizmet sunan,

İnsan kaynağını en değerli varlığı kabul eden,

Verimliliğini artırmak amacıyla uzmanlık alanında kendi yöntemlerini sürekli geliştiren,

Kendi markasını yaratan,

Güvenilir ve Saygın kuruluş olarak alanında hizmet kalitesini arttıran,

Hijyenik ürünleri kullanıcılarına sunarak markasını bir dünya markası haline getirmek.

Sohbete Başla
Merhaba; Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba;
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?